ArabicDutchEnglishRussianTurkish

AREV’ de TALES’ e GİDEN YOL

Doğanın dili olan, tüm akademik branşların temelini oluşturan matematik biliminin sevdirilmesini ve özendirilmesini, Ulusal düzeyde ortak bir matematik kültürünün oluşturulmasını ve yaygınlaştırılmasını, yaratıcı matematik düşünce sistemlerinin geliştirilmesini sağlamak amacıyla TALES Bilim Yayınları tarafından ilk kez 2016 yılının Nisan ve Mayıs aylarında Ulusal Matematik Yarışması düzenleyerek hayat bulmuştur.
Beylikdüzü Arev Kolejinde eğitim çok farklı boyutlarda yürütülmekte olup, bilişsel olarak farklılık yaratacak eğitim metodları kullanılmaktadır. Bu metodların temel hedefi öğrencilerimize matematik başta olmak üzere diğer temel bilimler alanlarında kavrama, akıl yürütme ve uygulama ile harekete geçip nitelik bakımından akademik gelişim fırsatları yaratılır.
Öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi bu üstün başarısından dolayı tebrik ediyoruz. Beylikdüzü Arev Okulları’ nın temel amaç ve gayesi ” bilim, sanat ve sporda iz bırakan nesiller “ yetiştirmektir. Beylikdüzü Arev Kolejlerinde sarmal eğitim modeli kullanılarak ve temel bilimlerden faydalanarak öğrencilerimizin akademik gelişimlerini ve farkındalığı ortaya koymak olmazsa olmazlarımızdandır. Her birey özeldir ve farklıdır gerçeği TALES Bilim Uygulamaları ve buna benzer farklı platformlardaki başarılarda buna en iyi örneklerdendir.
Beylikdüzü Arev Koleji öğrencilerimiz 07 Mart 2020 & 08 Mart 2020 tarihlerinde beşincisi düzenlenen bu yarışmaya kendi okulumuzda katılım sağladılar. Öğrencilerimiz okullarında matematik derslerinde edindikleri becerileri ulusal düzeyde sergileme fırsatı yakaladılar. Öğretmenlerimizin de desteği ile sınavda üstün başarı yakalayan 4. Sınıf öğrencilerimiz Ahmet Tuna ÖZKAN ve Ali Ekber ÇELİK finale kalmaya hak kazanarak 2. aşama final uygulamasına davet edildiler.
Beylikdüzü Arev Koleji olarak akademik, sosyal, kültürel ve sanatsal alanlarda öğrencilerimizi yetiştirmek, var olan yeteneklerini geliştirmek öncelikli hedefimizdir. Bu doğrultuda öğrencilerimizin kazanmış oldukları başarı bizleri gururlandırmış olup onlarla gurur duyuyoruz.