ArabicDutchEnglishRussianTurkish

AREV OKULLARI UZAYIN BÜYÜKLÜĞÜNÜ KEŞFETTİ

“Hayatta en hakiki mürşit ilimdir. İlim ve fennin yaşadığımız her dakikadaki safhalarının gelişimini anlamak ve ilerlemelerini takip etmek şarttır.”

Mustafa Kemal ATATÜRK

“Her şeyin en büyüğü ilim ve bilimdir. Çünkü ilim ile Hakk’a yol bulunur, bilim ile halka tahammül edilir.”                                                                                  Hz. Ali (r.a.)

18.04.2019 tarihinde Arev okulları konferans salonunda “Çevremdeki Bilim İnsanlarını Tanıyorum” adlı eTwinning projesi kapsamında “Uzay Ne Kadar Büyük?” konferansını dinledik. Konferansı İstanbul Üniversitesi Fen bölümü Öğretim Üyelerinden Hasan H. ESENOĞLU sundu. İzleyicilerin büyük ilgisini çeken konferans eş zamanlı sekiz okulun dijital ortamda  katılımıyla gerçekleşti.

Okulumuz etwinning platformunu etkili bir şekilde kullanmakta ve proje çalışmalarını yaygınlaştırmayı hedeflemektedir. “Çevremdeki bilim İnsanlarını Tanıyorum” projesi ile öğrencilerimizle alanında kariyer sahibi akademisyenleri buluşturarak alanları ile ilgili bilgi ve deneyimlerini paylaşmaları ve bu etkinlik esnasında astronomi ile ilgili yeni bir görüşle aydınlatmayı amaçladık. Projeye gönüllü olarak destek veren bilim insanlarına katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz. Onların tutumu ve bizlere sundukları bilgiler öğrencilerin meslek seçimlerine de etki edecektir. Öğrencilerimiz proje kapsamında gerçekleştirilmesi beklenen diğer etkinlikleri de heyecanla beklemektedirler. Bu doğrultuda da bilimin aydınlattığı yolu rehber edinip yolumuza devam ediyoruz.

Bir cevap yazın