ArabicDutchEnglishRussianTurkish

AREV’li olmak; “Yeteneklerimizi ortaya çıkarmak.”

Şiir; bir hikâye değil, sessiz bir şarkıdır. Dilin anlam, ses ve ritim öğelerini belli düzen içinde kullanarak bir olayı, ya da bir duygusal ve düşünsel deneyimi yoğunlaşmış ve sıradanlıktan uzaklaşmış bir biçimde ifade etme sanatıdır.

Şiir; bir sorun, bir durum üzerine ölçülü konuşan, susunca da bizim düşünmemizi bekleyen bir olgunluktur, bir kıvamını bulmadır.

Şiir insanda coşku uyandırır ve duygularına hitap eder. Şiir için en önemli parçalar imge, çağrışım ve sezgidir. Şiirde etkili söyleme ve ahenk önemlidir.

Beylikdüzü AREV Kolejinde öğrencilerimizdeki yetenekler eğitim – öğretim yılı başladığı andan itibaren kişisel olarak bilişsel – duygusal eğitim metotları kullanılarak, tüm alanlarda uygulama ile akademik ve sosyal başarı hedeflenerek başarı elde edilir.

Beylikdüzü AREV Okulları olarak “bilim, sanat ve sporda iz bırakan nesiller” yetiştirmek hedefiyle çıktığımız bu yolda “23 Nisan Şiir Yarışması” ile başarı elde eden öğrencimizi tebrik ediyoruz ve öğrencimizin kendi düşüncelerini de paylaşıyoruz.

Öğrencimizin kendi düşünceleri ile başarısını anlatan cümleleri ise;

“Şiir benim için sevgi demektir. Şiir yazmak için özellikle sevgi gerekir. Etrafından sevgi görmek, etrafına sevgi göstermektir. Şiir için önemli olan bunlardır. Şiir yazmamı aileme borçluyum. Benim sosyalleşmemi onlar sağladı. Sosyalleştikçe şiire olan tutkum iyice arttı. Şiir; duyguları anlatır, yaşadıklarını anlatır, duyguları okuyucuya yaşatırsın ve şiir müziğin yazılı halidir herkese yazılan duyguları yaşatır” şeklinde yeteneğini ve başarısını en içten duyguları ile ifade etmiştir.

6. Sınıf öğrencimiz Uğur Tunç KÖSE 23 Nisan Şiir Yarışmasındaki elde etmiş olduğu üçüncülük başarısıyla Beylikdüzü AREV Koleji olarak akademik, sosyal – sanatsal alanlarda öğrencilerimizi yetiştirerek, var olan yeteneklerini ortaya çıkarmak ve geliştirmek hedefimiz olup, elde etmiş olduğu başarı ile öğrencimizle gurur duyuyoruz.