ArabicDutchEnglishRussianTurkish

Münakaşa Değil Münazara!

Düşün ki hak ile batılın tezatı gibi iki konu tartışılacak

“Mutlak Doğru” yok.

Konuşmacı olarak savunduğun düşünceyi doğru bulabileceğin gibi doğru bulmadığın bir konuyu  dahi  savunmak durumunda olabilirsin, bu durumda bile inanacaksın ki inandırabilesin…

AREV OKULLARINDA ÖĞRENCİLERİMİZ BİLİR Kİ;

Farklı kaynakları inceleyerek araştırma yapmak, elde edilen  bilgiler ışığında konuşma becerisini geliştirmek, düşünceler arasında bağ kurabilmek ve “Lafıgüzaf” yapmadan düşünceleri kusursuz bir şekilde dile getirmek ve  yorum yapabilmek, empati kurabilmek, sorgulama  becerilerini artırmak ve böylece kendilerini iyi ifade edebilmek kazanımlarıyla bumerang gibi döner bize münazara…

İklim İnsan Karakterinde Etkilidir / Değildir

Genç Yetişkinlerin Gelişimi Ve Davranışlarında Aile Etkilidir/ Çevre Etkilidir

Müebbet Hapis Cezası Alanlar Üzerinde Klinik Deney Yapılmasına İzin Verilmelidir/ Verilmemelidir….

Çeyrek ve Yarı Finalde tartışılan konulardı.

Finalde ise “ Beyin Ölümü Gerçekleşen Bireylerin Organları Yasayla Zorunlu Olarak Bağışlanmalıdır/ Bağışlanmamalıdır” konularını tartıştı öğrencilerimiz.

Kaybedenin olmadığı, argümanlarla biraz daha iyi savunulan ORGAN BAĞIŞI ZORUNLU OLMAMALIDIR antitezi münazarayı önde tamamlamıştır.

Münazara deyip münakaşaya çevirmedik mevzuyu, fikirleri çatıştırmadık, sözcükleri çarpıştırdık ve böylece de son derece keyifli bir ortamda  kazanımlara bağlı kazananın herkes olduğu bir etkinlik gerçekleştirdik.

“Evimizde- Aile içinde ” gerçekleştirdiğimiz münazarayı sınırlarımızı aşarak dışarıda “İlçede- İlde” gerçekleştirmek için yola çıktık.

Başaracağız.

“İZ BIRAKARAK İLERLEYECEĞİZ!”

Bir cevap yazın